Vzniká multioborový pavilon s nulovou spotřebou energie

V areálu pelhřimovské nemocnice probíhá výstavba nového léčebného pavilonu za bezmála 600 milionů korun. Po dokončení se do něj přemístí současné provozy dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení.

Původní nemocniční budovy ze 70. a 80. let minulého století už neodpovídají požadavkům současné doby a jsou umístěny v kopci s velkým převýšením, problematické jsou převozy stravy a pacientů. Mezi těmito budovami a hlavní lůžkovou částí totiž neexistuje žádná spojovací chodba. To vše změní zcela nový moderní pavilon, který již nyní vyniká třemi spojovacími mosty pro bezbariérové propojení se sousedními objekty. Umožní transport suchou nohou a nahradí stávající zastaralý způsob, navíc výrazně zlepší provozní toky pacientů, stravy a materiálu v rámci celého areálu. Nejkratší koridor vzniknul o délce 13 metrů, druhý o délce 24 metrů a nejdelší dvoupodlažní most měří celkem 43 metrů.
Pavilon má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní a svým zasazením do terénního zlomu bude snadno bezbariérově přístupný. Už v lednu příštího roku tento multioborový pavilon v energeticky pasivním standardu obslouží své první pacienty.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

16.09.2022

Zahájili jsme stavbu nové základní školy v Šeberově

Výstavba areálu Základní školy v Šeberově byla slavnostně zahájena. Po dokončení všech prací na začátku roku 2025 pojme moderní budova 14 kmenových tříd, odborné učebny, kuchyni s prostornou jídelnou, zázemí pro pedagogy i navazující sportovní halu.

Číst více

08.09.2022

Parkovací dům získal nominaci na Stavbu roku

V Národním technickém muzeu v Praze zazněla jména vybraných projektů letošní Stavby roku. V jubilejním 30. ročníku bylo na titul nominováno 31 staveb. Celkem soutěž má 79 přihlášených tuzemských projektů a čtyřmi stavby ze zahraniční.

Číst více

28.06.2022

Otevřeno Výukové centrum České zemědělské univerzity

Slavnostního přestřihnutí pásky a slova se ujali rektor ČZU Petr Sklenička, děkan FAPPZ Josef Soukup, ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ředitel VCZZP David Farský, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová a ředitel PKS stavby Jaroslav Kladiva.

Číst více

20.04.2022

Stavba sportovní haly se za rok otevře školám i veřejnosti

Stavba nové sportovní haly na Studentské ulici ve Žďáře nad Sázavou staví Kraj Vysočina společně s městem Žďár nad Sázavou. Novostavba bude hotová v červnu příštího roku a kromě hlavní haly nabídne i dva menší cvičební sálky.

Číst více