Vzniká multioborový pavilon s nulovou spotřebou energie

V areálu pelhřimovské nemocnice probíhá výstavba nového léčebného pavilonu za bezmála 600 milionů korun. Po dokončení se do něj přemístí současné provozy dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení.

Původní nemocniční budovy ze 70. a 80. let minulého století už neodpovídají požadavkům současné doby a jsou umístěny v kopci s velkým převýšením, problematické jsou převozy stravy a pacientů. Mezi těmito budovami a hlavní lůžkovou částí totiž neexistuje žádná spojovací chodba. To vše změní zcela nový moderní pavilon, který již nyní vyniká třemi spojovacími mosty pro bezbariérové propojení se sousedními objekty. Umožní transport suchou nohou a nahradí stávající zastaralý způsob, navíc výrazně zlepší provozní toky pacientů, stravy a materiálu v rámci celého areálu. Nejkratší koridor vzniknul o délce 13 metrů, druhý o délce 24 metrů a nejdelší dvoupodlažní most měří celkem 43 metrů.
Pavilon má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní a svým zasazením do terénního zlomu bude snadno bezbariérově přístupný. Už v lednu příštího roku tento multioborový pavilon v energeticky pasivním standardu obslouží své první pacienty.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

08.05.2024

V Třebíči už začala očekávaná rekonstrukce stadionu

V Třebíči jsme zahájili rekonstrukci zimního stadionu. V tuto chvíli v místě probíhají bourací práce. Modernizace stadionu by měla skončit v lednu 2026. Vylepšení se dočká zejména jeho zázemí.

Číst více

22.04.2024

Začala výstavba Společného depozitáře v Pelhřimově

Velká část cenných archeologických nálezů a historických artefaktů z Vysočiny bude v budoucnu uložena na jednom místě, ve Společném depozitáři v Pelhřimově. Stavba za 130 miliónů korun by měla trvat přibližně dva roky.

Číst více

01.03.2024

Konec čekání. Pardubice mají lepší nemocnici za dvě a půl miliardy

Pardubická nemocnice ve čtvrtek slavnostně otevřela nový pavilon centrálního urgentního příjmu (CUP). Za dvě a půl miliardy korun opatřen operačními sály, heliportem a moderním vybavením.

Číst více

15.01.2024

Onkologický ústav má za sebou poklepání základních kamenů

V Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně u příležitosti 89. výročí jeho otevření, proběhl slavnostní poklep dvou základních kamenů staveb Centra onkologické prevence a Centra inovativní a podpůrné péče.

Číst více