Vzniká multioborový pavilon s nulovou spotřebou energie

V areálu pelhřimovské nemocnice probíhá výstavba nového léčebného pavilonu za bezmála 600 milionů korun. Po dokončení se do něj přemístí současné provozy dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení.

Původní nemocniční budovy ze 70. a 80. let minulého století už neodpovídají požadavkům současné doby a jsou umístěny v kopci s velkým převýšením, problematické jsou převozy stravy a pacientů. Mezi těmito budovami a hlavní lůžkovou částí totiž neexistuje žádná spojovací chodba. To vše změní zcela nový moderní pavilon, který již nyní vyniká třemi spojovacími mosty pro bezbariérové propojení se sousedními objekty. Umožní transport suchou nohou a nahradí stávající zastaralý způsob, navíc výrazně zlepší provozní toky pacientů, stravy a materiálu v rámci celého areálu. Nejkratší koridor vzniknul o délce 13 metrů, druhý o délce 24 metrů a nejdelší dvoupodlažní most měří celkem 43 metrů.
Pavilon má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní a svým zasazením do terénního zlomu bude snadno bezbariérově přístupný. Už v lednu příštího roku tento multioborový pavilon v energeticky pasivním standardu obslouží své první pacienty.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

20.04.2022

Stavba sportovní haly se za rok otevře školám i veřejnosti

Stavba nové sportovní haly na Studentské ulici ve Žďáře nad Sázavou staví Kraj Vysočina společně s městem Žďár nad Sázavou. Novostavba bude hotová v červnu příštího roku a kromě hlavní haly nabídne i dva menší cvičební sálky.

Číst více

23.03.2022

Věnovali jsme půl milionu na pomoc Ukrajině

Ve spolupráci s dobročinnou organizací ViZa, která organizuje a zajišťuje pomoc pro Ukrajinu jsme podpořili nákup potravinové zásilky do Zakarpatské oblasti. Přímou speciální pomoc ve formě trvanlivých potravin jsme financovali částkou 500 tisíc Kč.

Číst více

07.03.2022

V třebíčské nemocnici brzy budou operovat v novém pavilonu

Třebíčská nemocnice prochází v posledních letech zásadní proměnou. Po demolicích zastaralých a stavbě zbrusu nových pavilonů, kompletní změně infrastruktury a dispozičních řešení areálu nemocnice nyní postupně dokončujeme další z etap.

Číst více

21.01.2022

V Šeberově začne fungovat nový domov pro seniory

Kousek od Prahy směřujeme k dokončení Domov pro seniory Šeberov. Jde o první domov seniorů v ČR, který využívá unikátní systém vytápění a chlazení stropů pomocí tepelných čerpadel napojených na podzemní hloubkové vrty.

Číst více