Vzniká multioborový pavilon s nulovou spotřebou energie

V areálu pelhřimovské nemocnice probíhá výstavba nového léčebného pavilonu za bezmála 600 milionů korun. Po dokončení se do něj přemístí současné provozy dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení.

Původní nemocniční budovy ze 70. a 80. let minulého století už neodpovídají požadavkům současné doby a jsou umístěny v kopci s velkým převýšením, problematické jsou převozy stravy a pacientů. Mezi těmito budovami a hlavní lůžkovou částí totiž neexistuje žádná spojovací chodba. To vše změní zcela nový moderní pavilon, který již nyní vyniká třemi spojovacími mosty pro bezbariérové propojení se sousedními objekty. Umožní transport suchou nohou a nahradí stávající zastaralý způsob, navíc výrazně zlepší provozní toky pacientů, stravy a materiálu v rámci celého areálu. Nejkratší koridor vzniknul o délce 13 metrů, druhý o délce 24 metrů a nejdelší dvoupodlažní most měří celkem 43 metrů.
Pavilon má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní a svým zasazením do terénního zlomu bude snadno bezbariérově přístupný. Už v lednu příštího roku tento multioborový pavilon v energeticky pasivním standardu obslouží své první pacienty.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

03.05.2023

Na prohlídku praxe jsme vzali další studenty středních škol

V rámci naší spolupráce se středními stavebními školami různých regionů jsme vzali studenty 3. ročníku Střední stavební školy v Hradci Králové. Studentům jsme představili dvě vlastní stavební realizace.

Číst více

06.04.2023

Jihlavským studentům stavební školy jsme ukázali stavbu nemocnice

Studenty z jihlavské Střední školy stavební jsme v rámci vzdělávání vzali přímo na realizovanou zakázku stavby nového centrálního urgentního pavilonu v Nemocnici Pardubice.

Číst více

11.11.2022

Pavilon E2 v novém, nemocnice Ostrava má moderní prostory

Pavilon E2 Městské nemocnice Ostrava přivítá první pacienty. První etapa jeho komplexní přeměny je u konce, neutěšené prostory dostaly zcela nový ráz, vznikly desítky nových místností, vystavěno bylo další zázemí pro zdravotníky i pacienty.

Číst více

10.10.2022

Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Na České zemědělské akademii v Humpolci se konal pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle.

Číst více