Vzniká multioborový pavilon s nulovou spotřebou energie

V areálu pelhřimovské nemocnice probíhá výstavba nového léčebného pavilonu za bezmála 600 milionů korun. Po dokončení se do něj přemístí současné provozy dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení.

Původní nemocniční budovy ze 70. a 80. let minulého století už neodpovídají požadavkům současné doby a jsou umístěny v kopci s velkým převýšením, problematické jsou převozy stravy a pacientů. Mezi těmito budovami a hlavní lůžkovou částí totiž neexistuje žádná spojovací chodba. To vše změní zcela nový moderní pavilon, který již nyní vyniká třemi spojovacími mosty pro bezbariérové propojení se sousedními objekty. Umožní transport suchou nohou a nahradí stávající zastaralý způsob, navíc výrazně zlepší provozní toky pacientů, stravy a materiálu v rámci celého areálu. Nejkratší koridor vzniknul o délce 13 metrů, druhý o délce 24 metrů a nejdelší dvoupodlažní most měří celkem 43 metrů.
Pavilon má pět nadzemních podlaží, jedno podzemní a svým zasazením do terénního zlomu bude snadno bezbariérově přístupný. Už v lednu příštího roku tento multioborový pavilon v energeticky pasivním standardu obslouží své první pacienty.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

24.11.2023

Stavbou roku 2023 se stal Pavilon péče o rodinu v Pelhřimově

Pavilon péče o rodinu v nemocnici Pelhřimov získala v letošním 31. ročníku soutěže Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství titul Stavba roku 2023. Výherce porota vybírala z 38 nominací a celkem 110 přihlášených staveb.

Číst více

18.10.2023

V Chýni začíná stavba svazkové školy pro 810 dětí

V Chýni u Prahy začíná stavba školy pro 810 dětí. Jde o investici přesahující jednu miliardu korun. Hotovo má být v květnu 2025. Důvod, proč vzniká svazková škola, je velký růst počtu dětí za posledních deset let, další lidé se do Chýně stále stěhují.

Číst více

23.06.2023

Dachser investuje do výstavby logistického centra v Kladně

Dachser Czech Republic postaví nový překládkový sklad a administrativní prostory na své hlavní pobočce v Kladně. S další halou která rozšíří stávající logistické centrum, vznikne nejmodernější a největší Dachser terminál v České republice.

Číst více

15.06.2023

Z Pardubické nemocnice zmizí poslední jeřáb

Stavbu urgentního příjmu v nemocnici v Pardubicích postupně přibližujeme k závěru. Budova je prakticky hotová a ze staveniště zmizí poslední jeřáb. Návštěvníci nemocnice se proto musí připravit na omezení.

Číst více