V třebíčské nemocnici brzy budou operovat v novém pavilonu

Třebíčská nemocnice prochází v posledních letech zásadní proměnou. Po demolicích zastaralých a stavbě zbrusu nových pavilonů, kompletní změně infrastruktury a dispozičních řešení areálu nemocnice nyní postupně dokončujeme další z etap.

Přístavba a rekonstrukce operačních sálů prochází svojí druhou etapou plynule do konce. Rekonstruovaný objekt je nyní kompletně opláštěn a provádíme vnitřní dokončovací práce včetně kompletací. Rovněž finišujeme ve vnitřní části strojovny vzduchotechniky, kde po montáži a napojení všech jednotek provádíme doizolování rozvodů a postupně budou zařízení uváděna do provozu. Samotné vestavby operačních sálů prochází kompletací včetně montáží a připojení specifických lékařských technologií. V ostatních vnitřních prostorách probíhají také dokončovací práce – kladení PVC, kompletace podhledů, montáže zárubní a další. Zároveň došlo k náročnému propojení nových prostor operačních sálů s těmi stávajícími, což přineslo mimo jiné nutné dílčí odstávky v provozu třebíčské operativy. Následovat budou venkovní terénní úpravy, provedení dokončení zateplení fasády a zhotovení přilehlých komunikací. Už v létě se tak pacienti mohou těšit na fungování zbrusu nového a moderního pavilonu operačních sálů.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

01.03.2024

Konec čekání. Pardubice mají lepší nemocnici za dvě a půl miliardy

Pardubická nemocnice ve čtvrtek slavnostně otevřela nový pavilon centrálního urgentního příjmu (CUP). Za dvě a půl miliardy korun opatřen operačními sály, heliportem a moderním vybavením.

Číst více

15.01.2024

Onkologický ústav má za sebou poklepání základních kamenů

V Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně u příležitosti 89. výročí jeho otevření, proběhl slavnostní poklep dvou základních kamenů staveb Centra onkologické prevence a Centra inovativní a podpůrné péče.

Číst více

24.11.2023

Stavbou roku 2023 se stal Pavilon péče o rodinu v Pelhřimově

Pavilon péče o rodinu v nemocnici Pelhřimov získala v letošním 31. ročníku soutěže Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství titul Stavba roku 2023. Výherce porota vybírala z 38 nominací a celkem 110 přihlášených staveb.

Číst více

18.10.2023

V Chýni začíná stavba svazkové školy pro 810 dětí

V Chýni u Prahy začíná stavba školy pro 810 dětí. Jde o investici přesahující jednu miliardu korun. Hotovo má být v květnu 2025. Důvod, proč vzniká svazková škola, je velký růst počtu dětí za posledních deset let, další lidé se do Chýně stále stěhují.

Číst více