Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Na České zemědělské akademii v Humpolci se konal pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle.

Na rozdíl od minulých ročníků byly tyto školy z celé Vysočiny nominovány přímo pěti partnerskými středními školami, které jsou do projektu „Teifoc“ zapojeny. Nejlépe si se zadáním poradil tým ZŠ a MŠ Bartuškova Třebíč. Slečnám Kristýně a Beátě šla stavba od ruky a tak zvládly v určeném čase postavit vítězný třípodlažní rodinný dům.

Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle. Děti se odvážně pustily do práce a vytvořily opravdu originální objekty. Za svou preciznost a nápaditost získala nejvíce bodů děvčata Kristýna Pacalová a Beáta Hartmanová ze ZŠ a MŠ Bartuškova z Třebíče. Jedná se o ZŠ, kterou do soutěže nominovala Střední škola stavební v Třebíči.

Tři a půl hodiny intenzivního stavění absolvovalo celkem 34 dětí z toho 12 dívek. Jejich zájem o stavební obory není překvapivý, řada z nich má už na základní škole zájem v budoucnu studovat například architekturu nebo stavební design. I tyto obory nabízí střední školy zřizované Krajem Vysočina.

Partnery soutěže jsou společnosti a sdružení: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, PKS stavby, Stavba Vysočiny, Mapei, Ceresit, Gremis, Roneli, Podzimek a synové, Siko, projekční kancelář ERPLAN.

Tento rok bylo oceněno 6 týmů:
1. Kristýna Pacalová, Beáta Hartmanová, ZŠ a MŠ Bartušková Třebíč
2. Veronika Doleželová, Nikola Petrásová, ZŠ a MŠ Jimramov
3. Miroslav Čapek, Jakub Vašíček, ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou
4. Sam Mooren, Josef Semerád ze ZŠ Hálkova Humpolec
5. Barbora Procházková, Aňa Zerhausová ze ZŠ a MŠ Myslibořice
6. Anežka Hüblbauerová, Kateřina Pavlišová ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod

Mohly by Vás zajímat další události

24.11.2023

Stavbou roku 2023 se stal Pavilon péče o rodinu v Pelhřimově

Pavilon péče o rodinu v nemocnici Pelhřimov získala v letošním 31. ročníku soutěže Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství titul Stavba roku 2023. Výherce porota vybírala z 38 nominací a celkem 110 přihlášených staveb.

Číst více

18.10.2023

V Chýni začíná stavba svazkové školy pro 810 dětí

V Chýni u Prahy začíná stavba školy pro 810 dětí. Jde o investici přesahující jednu miliardu korun. Hotovo má být v květnu 2025. Důvod, proč vzniká svazková škola, je velký růst počtu dětí za posledních deset let, další lidé se do Chýně stále stěhují.

Číst více

23.06.2023

Dachser investuje do výstavby logistického centra v Kladně

Dachser Czech Republic postaví nový překládkový sklad a administrativní prostory na své hlavní pobočce v Kladně. S další halou která rozšíří stávající logistické centrum, vznikne nejmodernější a největší Dachser terminál v České republice.

Číst více

15.06.2023

Z Pardubické nemocnice zmizí poslední jeřáb

Stavbu urgentního příjmu v nemocnici v Pardubicích postupně přibližujeme k závěru. Budova je prakticky hotová a ze staveniště zmizí poslední jeřáb. Návštěvníci nemocnice se proto musí připravit na omezení.

Číst více