Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Na České zemědělské akademii v Humpolci se konal pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle.

Na rozdíl od minulých ročníků byly tyto školy z celé Vysočiny nominovány přímo pěti partnerskými středními školami, které jsou do projektu „Teifoc“ zapojeny. Nejlépe si se zadáním poradil tým ZŠ a MŠ Bartuškova Třebíč. Slečnám Kristýně a Beátě šla stavba od ruky a tak zvládly v určeném čase postavit vítězný třípodlažní rodinný dům.

Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle. Děti se odvážně pustily do práce a vytvořily opravdu originální objekty. Za svou preciznost a nápaditost získala nejvíce bodů děvčata Kristýna Pacalová a Beáta Hartmanová ze ZŠ a MŠ Bartuškova z Třebíče. Jedná se o ZŠ, kterou do soutěže nominovala Střední škola stavební v Třebíči.

Tři a půl hodiny intenzivního stavění absolvovalo celkem 34 dětí z toho 12 dívek. Jejich zájem o stavební obory není překvapivý, řada z nich má už na základní škole zájem v budoucnu studovat například architekturu nebo stavební design. I tyto obory nabízí střední školy zřizované Krajem Vysočina.

Partnery soutěže jsou společnosti a sdružení: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, PKS stavby, Stavba Vysočiny, Mapei, Ceresit, Gremis, Roneli, Podzimek a synové, Siko, projekční kancelář ERPLAN.

Tento rok bylo oceněno 6 týmů:
1. Kristýna Pacalová, Beáta Hartmanová, ZŠ a MŠ Bartušková Třebíč
2. Veronika Doleželová, Nikola Petrásová, ZŠ a MŠ Jimramov
3. Miroslav Čapek, Jakub Vašíček, ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou
4. Sam Mooren, Josef Semerád ze ZŠ Hálkova Humpolec
5. Barbora Procházková, Aňa Zerhausová ze ZŠ a MŠ Myslibořice
6. Anežka Hüblbauerová, Kateřina Pavlišová ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod

Mohly by Vás zajímat další události

08.05.2024

V Třebíči už začala očekávaná rekonstrukce stadionu

V Třebíči jsme zahájili rekonstrukci zimního stadionu. V tuto chvíli v místě probíhají bourací práce. Modernizace stadionu by měla skončit v lednu 2026. Vylepšení se dočká zejména jeho zázemí.

Číst více

22.04.2024

Začala výstavba Společného depozitáře v Pelhřimově

Velká část cenných archeologických nálezů a historických artefaktů z Vysočiny bude v budoucnu uložena na jednom místě, ve Společném depozitáři v Pelhřimově. Stavba za 130 miliónů korun by měla trvat přibližně dva roky.

Číst více

01.03.2024

Konec čekání. Pardubice mají lepší nemocnici za dvě a půl miliardy

Pardubická nemocnice ve čtvrtek slavnostně otevřela nový pavilon centrálního urgentního příjmu (CUP). Za dvě a půl miliardy korun opatřen operačními sály, heliportem a moderním vybavením.

Číst více

15.01.2024

Onkologický ústav má za sebou poklepání základních kamenů

V Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně u příležitosti 89. výročí jeho otevření, proběhl slavnostní poklep dvou základních kamenů staveb Centra onkologické prevence a Centra inovativní a podpůrné péče.

Číst více