Pátý ročník soutěže Cihla k Cihle vyhráli žáci z Třebíče

Na České zemědělské akademii v Humpolci se konal pátý ročník soutěže Cihla k Cihle, do které se přihlásilo sedmnáct dvoučlenných týmů. Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle.

Na rozdíl od minulých ročníků byly tyto školy z celé Vysočiny nominovány přímo pěti partnerskými středními školami, které jsou do projektu „Teifoc“ zapojeny. Nejlépe si se zadáním poradil tým ZŠ a MŠ Bartuškova Třebíč. Slečnám Kristýně a Beátě šla stavba od ruky a tak zvládly v určeném čase postavit vítězný třípodlažní rodinný dům.

Letošním společným zadáním soutěže bylo postavit rodinný dům, který bude složen minimálně ze dvou částí – kvádru a krychle. Děti se odvážně pustily do práce a vytvořily opravdu originální objekty. Za svou preciznost a nápaditost získala nejvíce bodů děvčata Kristýna Pacalová a Beáta Hartmanová ze ZŠ a MŠ Bartuškova z Třebíče. Jedná se o ZŠ, kterou do soutěže nominovala Střední škola stavební v Třebíči.

Tři a půl hodiny intenzivního stavění absolvovalo celkem 34 dětí z toho 12 dívek. Jejich zájem o stavební obory není překvapivý, řada z nich má už na základní škole zájem v budoucnu studovat například architekturu nebo stavební design. I tyto obory nabízí střední školy zřizované Krajem Vysočina.

Partnery soutěže jsou společnosti a sdružení: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, PKS stavby, Stavba Vysočiny, Mapei, Ceresit, Gremis, Roneli, Podzimek a synové, Siko, projekční kancelář ERPLAN.

Tento rok bylo oceněno 6 týmů:
1. Kristýna Pacalová, Beáta Hartmanová, ZŠ a MŠ Bartušková Třebíč
2. Veronika Doleželová, Nikola Petrásová, ZŠ a MŠ Jimramov
3. Miroslav Čapek, Jakub Vašíček, ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou
4. Sam Mooren, Josef Semerád ze ZŠ Hálkova Humpolec
5. Barbora Procházková, Aňa Zerhausová ze ZŠ a MŠ Myslibořice
6. Anežka Hüblbauerová, Kateřina Pavlišová ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod

Mohly by Vás zajímat další události

03.05.2023

Na prohlídku praxe jsme vzali další studenty středních škol

V rámci naší spolupráce se středními stavebními školami různých regionů jsme vzali studenty 3. ročníku Střední stavební školy v Hradci Králové. Studentům jsme představili dvě vlastní stavební realizace.

Číst více

06.04.2023

Jihlavským studentům stavební školy jsme ukázali stavbu nemocnice

Studenty z jihlavské Střední školy stavební jsme v rámci vzdělávání vzali přímo na realizovanou zakázku stavby nového centrálního urgentního pavilonu v Nemocnici Pardubice.

Číst více

11.11.2022

Pavilon E2 v novém, nemocnice Ostrava má moderní prostory

Pavilon E2 Městské nemocnice Ostrava přivítá první pacienty. První etapa jeho komplexní přeměny je u konce, neutěšené prostory dostaly zcela nový ráz, vznikly desítky nových místností, vystavěno bylo další zázemí pro zdravotníky i pacienty.

Číst více

16.09.2022

Zahájili jsme stavbu nové základní školy v Šeberově

Výstavba areálu Základní školy v Šeberově byla slavnostně zahájena. Po dokončení všech prací na začátku roku 2025 pojme moderní budova 14 kmenových tříd, odborné učebny, kuchyni s prostornou jídelnou, zázemí pro pedagogy i navazující sportovní halu.

Číst více