Dachser investuje do výstavby logistického centra v Kladně

Dachser Czech Republic postaví nový překládkový sklad a administrativní prostory na své hlavní pobočce v Kladně. S další halou která rozšíří stávající logistické centrum, vznikne nejmodernější a největší Dachser terminál v České republice.

Dvoupodlažní administrativní vestavba nabídne 1.340 m2 moderních kanceláří a zázemí. Nová výstavba bude šetrná vůči životnímu prostředí. Stavba bude zahájena v červenci 2023 a její dokončení se předpokládá v polovině roku 2024. Dachser zde plánuje investovat 12,6 milionů eur (300 milionů korun). Logistické centrum Dachser Kladno nabídne po dokončení stavby celkem 18.500 m² skladových ploch s 92 nakládacími branami a téměř 4.500 m² administrativních prostor.

Nové prostory společnosti Dachser Czech Republic rozšíří stávající pobočku v revitalizovaných prostorách bývalé Huti Koněv v průmyslové zóně v Kladně. Překládkový sklad bude mít po dokončení 8.000 m² a bude osazen celkem 76 nakládacími branami, významně se zvětší i venkovní logistické plochy. Stavba v tzv. „Dachser standardu“ společném pro všechny vlastní budovy společnosti po celé Evropě, bude zahrnovat i udržitelné technologie – na střeše nové budovy budou umístěny fotovoltaické panely, které poskytnou elektrickou energii využitelnou pro provoz areálu, nabíjení manipulační techniky či dobíjecí stanice pro nákladní a osobní firemní vozidla, a řada dalších prvků pro ochranu klimatu a vodních zdrojů.

Vedle nových logistických ploch vyroste na pobočce Dachser Kladno také nová administrativní budova. Architekti ji navrhli jako dvoupodlažní vestavbu umístěnou ve výšce čtyři metry nad podlahou nové skladové budovy. Kladenské pobočce poskytne na ploše o velikosti 1.340 m² moderní kanceláře a zázemí pro pracovníky skladu. Souběžně s novou výstavbou budou kompletně redesignovány i stávající administrativní prostory tak, aby odpovídaly nejmodernějším trendům a splňovaly potřeby nejrůznějších logistických profesí.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

24.11.2023

Stavbou roku 2023 se stal Pavilon péče o rodinu v Pelhřimově

Pavilon péče o rodinu v nemocnici Pelhřimov získala v letošním 31. ročníku soutěže Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství titul Stavba roku 2023. Výherce porota vybírala z 38 nominací a celkem 110 přihlášených staveb.

Číst více

18.10.2023

V Chýni začíná stavba svazkové školy pro 810 dětí

V Chýni u Prahy začíná stavba školy pro 810 dětí. Jde o investici přesahující jednu miliardu korun. Hotovo má být v květnu 2025. Důvod, proč vzniká svazková škola, je velký růst počtu dětí za posledních deset let, další lidé se do Chýně stále stěhují.

Číst více

15.06.2023

Z Pardubické nemocnice zmizí poslední jeřáb

Stavbu urgentního příjmu v nemocnici v Pardubicích postupně přibližujeme k závěru. Budova je prakticky hotová a ze staveniště zmizí poslední jeřáb. Návštěvníci nemocnice se proto musí připravit na omezení.

Číst více

12.06.2023

LOG Point 112 získalo ocenění Ministerstva průmyslu a obchodu

Při letošním udílení cen Stavba roku Kraje Vysočina byla cenou poroty Ministerstva průmyslu a obchodu výjimečná průmyslová stavba Logistického centra LOG Point v Jihlavském Bedřichově.

Číst více