Dachser investuje do výstavby logistického centra v Kladně

Dachser Czech Republic postaví nový překládkový sklad a administrativní prostory na své hlavní pobočce v Kladně. S další halou která rozšíří stávající logistické centrum, vznikne nejmodernější a největší Dachser terminál v České republice.

Dvoupodlažní administrativní vestavba nabídne 1.340 m2 moderních kanceláří a zázemí. Nová výstavba bude šetrná vůči životnímu prostředí. Stavba bude zahájena v červenci 2023 a její dokončení se předpokládá v polovině roku 2024. Dachser zde plánuje investovat 12,6 milionů eur (300 milionů korun). Logistické centrum Dachser Kladno nabídne po dokončení stavby celkem 18.500 m² skladových ploch s 92 nakládacími branami a téměř 4.500 m² administrativních prostor.

Nové prostory společnosti Dachser Czech Republic rozšíří stávající pobočku v revitalizovaných prostorách bývalé Huti Koněv v průmyslové zóně v Kladně. Překládkový sklad bude mít po dokončení 8.000 m² a bude osazen celkem 76 nakládacími branami, významně se zvětší i venkovní logistické plochy. Stavba v tzv. „Dachser standardu“ společném pro všechny vlastní budovy společnosti po celé Evropě, bude zahrnovat i udržitelné technologie – na střeše nové budovy budou umístěny fotovoltaické panely, které poskytnou elektrickou energii využitelnou pro provoz areálu, nabíjení manipulační techniky či dobíjecí stanice pro nákladní a osobní firemní vozidla, a řada dalších prvků pro ochranu klimatu a vodních zdrojů.

Vedle nových logistických ploch vyroste na pobočce Dachser Kladno také nová administrativní budova. Architekti ji navrhli jako dvoupodlažní vestavbu umístěnou ve výšce čtyři metry nad podlahou nové skladové budovy. Kladenské pobočce poskytne na ploše o velikosti 1.340 m² moderní kanceláře a zázemí pro pracovníky skladu. Souběžně s novou výstavbou budou kompletně redesignovány i stávající administrativní prostory tak, aby odpovídaly nejmodernějším trendům a splňovaly potřeby nejrůznějších logistických profesí.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

08.05.2024

V Třebíči už začala očekávaná rekonstrukce stadionu

V Třebíči jsme zahájili rekonstrukci zimního stadionu. V tuto chvíli v místě probíhají bourací práce. Modernizace stadionu by měla skončit v lednu 2026. Vylepšení se dočká zejména jeho zázemí.

Číst více

22.04.2024

Začala výstavba Společného depozitáře v Pelhřimově

Velká část cenných archeologických nálezů a historických artefaktů z Vysočiny bude v budoucnu uložena na jednom místě, ve Společném depozitáři v Pelhřimově. Stavba za 130 miliónů korun by měla trvat přibližně dva roky.

Číst více

01.03.2024

Konec čekání. Pardubice mají lepší nemocnici za dvě a půl miliardy

Pardubická nemocnice ve čtvrtek slavnostně otevřela nový pavilon centrálního urgentního příjmu (CUP). Za dvě a půl miliardy korun opatřen operačními sály, heliportem a moderním vybavením.

Číst více

15.01.2024

Onkologický ústav má za sebou poklepání základních kamenů

V Masarykově onkologickém ústavu na Žlutém kopci v Brně u příležitosti 89. výročí jeho otevření, proběhl slavnostní poklep dvou základních kamenů staveb Centra onkologické prevence a Centra inovativní a podpůrné péče.

Číst více