Relaxační centrum

V rámci nutné rekonstrukce bazénu 4. základní školy bylo radou města Žďáru rozhodnuto, že bude bazén rovněž rozšířen o další bazény, tobogán a wellness centrum. Objekt prošel celkovou rekonstrukcí, z původního bazénu zůstaly pouze nosné konstrukce včetně bazénové vany pětidráhového 25m bazénu. Část těchto nosných konstrukcí musela být sanována a navíc došlo ke komplikaci při založení přístavby, neboť objekt se nachází v prostoru bývalého rybníka.

V bazénové hale jsou čtyři železobetonové bazény s keramickým obkladem, ve venkovní části je umístěn nerezový dětský bazén, u kterého jsou 2 brodítka též z nerezové oceli. Ve venkovním prostoru se nachází i opalovací louka. Strojovna pro bazénové technologie je umístěna v prvním podzemním podlaží. Zde jsou umístěny železobetonové a plastové akumulační jímky, filtry a strojní vybavení všech úpraven vody. Jsou zde umístěna i čerpadla a dmychadla pro atrakce a chemické hospodářství.

Dominantu areálu tvoří celoročně provozovaný uzavřený stometrový tobogán. Zvolený typ tobogánu má tvar „vajíčka“ který zajišťuje bezpečnost jezdců před otočením těla během jízdy. V tobogánu jsou umístěny tzv. zrychlovací díly, které jsou uzpůsobeny tak, aby tobogán vyhovoval všem bez ohledu na váhu, věk a výšku postavy, tj. aby jízda byla plynulá a svižná. Za zmínku rovněž stojí bezpečnostní dojezdová jednotka tobogánu, která zajišťuje bezpečné ukončení jízdy každého návštěvníka.

V plaveckém bazénu jsou pro plavce umístěny startovací bloky, v zábavném bazénu je vodní chrlič, divoká řeka, vzduchová lehátka, sedátka, šplhací síť a lezecká stěna, v dětském bazénu vodní ježek, masážní trysky a venkovním nerezovém bazénu je instalována skluzavka a vodní hříbek.

Ve vestibulu bazénové haly je určen pokladně, bufetu, posezení a sociálnímu zázemí. V šatnové části je umístěno 263 skříněk a 6 skříněk pro maminky s dětmi. Ze šaten je přístup do wellness provozu, ve kterém je parní aroma sauna s kapacitou 8 až 10 míst, dvě suché finské sauny s kapacitou 7 a 10 míst, ochlazovací bazén a šest ochlazovacích sprch, Kneippova lázeň, odpočívárna s lehátky, masérské služby a sociální zázemí se sprchami. Solná jeskyně má kapacitu 6 míst, k dispozici jsou šatní skříňky.

Realizace 08/2010 - 11/2012

Investor Město Žďár nad Sázavou

Místo Žďár nad Sázavou

Finanční objem do 150 mil. Kč

ARCHITEKT Arch studio Zlín

OCENĚNÍ Stavba roku Kraje Vysočina 2012

Podobné projekty