První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím na tři desítky učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních etap dostavby školního areálu na ulici Manželů Curieových přišla Kraj Vysočina na cca 147 miliónů korun.
První týdny výuky v novém pavilonu B čítajícím 34 učeben mají za sebou žáci Střední průmyslové školy Třebíč. Jedna z posledních etap dostavby školního areálu na ulici Manželů Curieových přišla Kraj Vysočina na cca 147 miliónů korun. „Díky novým kapacitám čtyřpodlažní budovy s novou kotelnou může škola opustit detašované pracoviště na ulici Demlova v Třebíči, jehož oprava by do budoucna vyžadovala vysoké náklady,“ upozornil při předání pavilonu do užívání škole hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Nový pavilon, který vyrostl v místech nevyhovující zbourané nemovitosti je kompletně bezbariérový, s kvalitním internetovým připojením.
Realizátorem projektu s názvem „Střední průmyslová škola Třebíč – výstavba pavilonu B“ je Kraj Vysočin. Z rozpočtu školy byl pořízen zcela nový kompletní mobiliář, studenti sedí v moderních lavicích na pohodlných ergonomických avšak ekologických židlích. Budova je odvětrávána centrální vzduchotechnikou, která hlídá koncentraci CO2 v učebnách a dle toho přizpůsobuje intenzitu výměny vzduchu. „Výměna vzduchu je vyřešena přes rekuperační jednotky zajišťující minimální tepelné ztráty větráním. Očekáváme tedy relativně nízké náklady na vytápění budovy. Nový objekt pavilonu B byl vybudován téměř v pasivním standardu, masivní je zateplení celé budovy, prosklené plochy jsou opatřeny trojsklem,“ popisuje technické parametry náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku a ekonomiky Martin Kukla.
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová hosty upozornila na technickou zajímavost ve třídách. „Místo klasických zvedacích dřevěných tabulí – na základě svých dobrých zkušeností žádalo vedení školy o nátěr přímo na zdi umožňující promítání i psaní, snad i možnost snadného scanování ze zdi pro další zpracování v počítačích,“ popsala Jana Fialová, která upozornila i na prosklené průhledy do tříd, které se poslední dobou stávají ve školských novostavbách Kraje Vysočina standardem.
Otevření nové budovy B předcházela náročná rekonstrukce komplexu pavilonů A, kde muselo být přirozeně zajištěna vyučovací kapacita pro přestěhování žáků z demolovaného pavilonu B. Škola také využívá nové učebny v pavilonu A5 a vybudované centrální šatny v pavilonech A2 a A4 pro všechny žáky, za téměř 40 miliónů korun.
27.09.2024
Pro svazek obcí Ondřejov jsme otevřeli moderní základní školu pro 540 dětí. Škola nese jméno po bratrech Josefu a Janu Fričových, zakladateli proslulé ondřejovské hvězdárny jejíž téma se viditelně propisuje do designu celé budovy.
Číst více26.09.2024
Pozemky v průmyslové zóně Jamská II ve Žďáru nad Sázavou nabízí město zájemcům již od počátku roku 2021. V oblasti na jihovýchodním okraji města se však ani bezmála čtyři roky poté žádná výstavba ve velkém zatím neodehrává.
Číst více13.09.2024
Představitelé hlavního města, městské části Praha-Šeberov spolu s dalšími hosty slavnostně otevřeli novou základní školu v Šeberově. Stavba zahrnuje 18 kmenových tříd pro 450 žáků s tělocvičnou a dalším zázemím.
Číst více04.08.2024
Na stavbě depozitáře pro Muzeum Vysočiny v Pelhřimově pracují tři zdící roboti od Wienerbergeru. Roboti v takovém počtu na jednom místě pracují vůbec poprvé. Stavba za zhruba 130 milionů korun, kterou financuje Kraj Vysočina by měla být hotová za dva roky.
Číst více