Stavba operačních sálů pro nemocnici je zahájena

Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Stávající pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč je v provozu od roku 1985, zásadnější rekonstrukcí prošel v roce 2000.

Symbolicky poklepáním na základní kámen byla zahájena přístavba a rekonstrukce pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč. Stávající pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč je v provozu od roku 1985, zásadnější rekonstrukcí prošel v roce 2000, budova je v dobrém technickém stavu, komplikací je její morální zastaralost a nemožnost rekonstruovat celý objekt bez přerušení provozu operačních sálů. V současné době se v objektu rekonstrukce nachází sedm operačních sálů a jeden zákrokový sál emergency. Během výstavby bude v etapách provoz následujícím způsobem redukován. Novostavba pavilonu se stane součástí uceleného traktu operačních sálů, jehož součástí budou další čtyři operační sály včetně zázemí, strojoven ve 3.NP, provizorní komunikační propojení přes stávající objekt. Funkční propojení na současné operační sály musí být zachováno ve všech fázích stavebních prací.

„Stavební práce budou z logistických důvodů rozděleny do několika etap. Přesně za rok v roce 2021 budou předány čtyři hotové sály v nové budově, pak začne rekonstrukce staré budovy a v roce 2022 harmonogram počítá s předáním dalších čtyř nových sálů. Sály budou se zázemím, k dispozici bude pooperační pokoj s šesti dospávacími lůžky a disponující komunikačním propojením jak na nový pavilon chirurgických oborů, tak i na pavilon G,“ upřesnil Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví.

V loňském roce Nemocnice Třebíč zkolaudovala výstavbu a rekonstrukci komplexu tří budov Pavilonu chirurgických oborů a zprovoznila magnetickou rezonanci. Letos ji ještě čeká výměna 4 výtahů v pavilonu U a rekonstrukce starého energocentra, která zohlední i projekt Oázy života, který je připravován se společností TTS Energo a má nemocnici připravit na provoz při dlouhotrvajícím výpadku elektřiny nebo zemního plynu. Kraj Vysočina do budoucna počítá s výstavbou parkovacího domu a objektu LDN, obě stavby budou situovány v areále Nemocnice Třebíč.

Kraj Vysočina jako hlavní investor zaplatí za nový objekt 344 900 tisíc korun. „Cena je nižší než náš odhad. Zajímavostí je fakt, že stavba je jedním z prvních investičních projektů, pro které hledal Kraj Vysočina dodavatele prostřednictvím elektronické aukce. Dalším takto soutěženou stavbou bude například i stavba domova pro seniory v areále jihlavské nemocnice. Je to pro nás velice zajímavý nástroj, který nám umožňuje dosáhnout očekávanou úsporu a je to ekvivalent k zažitým veřejným zakázkám,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Pavilon operačních sálů Nemocnice Třebíč bude dokončen v létě 2022.

Fotogalerie

Mohly by Vás zajímat další události

27.09.2024

Nová škola v Ondřejově je inspirována proslulou hvězdárnou

Pro svazek obcí Ondřejov jsme otevřeli moderní základní školu pro 540 dětí. Škola nese jméno po bratrech Josefu a Janu Fričových, zakladateli proslulé ondřejovské hvězdárny jejíž téma se viditelně propisuje do designu celé budovy.

Číst více

26.09.2024

V nové průmyslové lokalitě jsme odstartovali výstavbu

Pozemky v průmyslové zóně Jamská II ve Žďáru nad Sázavou nabízí město zájemcům již od počátku roku 2021. V oblasti na jihovýchodním okraji města se však ani bezmála čtyři roky poté žádná výstavba ve velkém zatím neodehrává.

Číst více

13.09.2024

V Šeberově jsme otevřeli novou základní školu pro 450 žáků

Představitelé hlavního města, městské části Praha-Šeberov spolu s dalšími hosty slavnostně otevřeli novou základní školu v Šeberově. Stavba zahrnuje 18 kmenových tříd pro 450 žáků s tělocvičnou a dalším zázemím.

Číst více

04.08.2024

Parta tří robotů staví nový depozitář v Pelhřimově

Na stavbě depozitáře pro Muzeum Vysočiny v Pelhřimově pracují tři zdící roboti od Wienerbergeru. Roboti v takovém počtu na jednom místě pracují vůbec poprvé. Stavba za zhruba 130 milionů korun, kterou financuje Kraj Vysočina by měla být hotová za dva roky.

Číst více